Przeciwciała anty-SARS-CoV-2

WYKONUJEMY TESTY WYKRYWAJĄCE PRZECIWCIAŁA W KLASIE IgM I IgG ANTY-SARS-CoV-2 WYTWARZANE PO PRZECHOROWANIU A TAKŻE PO SZCZEPIENIU.

  • MOŻESZ SPRAWDZIĆ W JAKIM STOPNIU TWÓJ ORGANIZM ZAREAGOWAŁ NA OBECNOŚĆ WIRUSA
  • MOŻESZ TEŻ MONITOROWAĆ REAKCJĘ ORGANIZMU NA SZCZEPIENIA

W czasie szczepień w organizmie wytwarzane są przeciwciała neutralizujące skierowane przeciwko fragmentowi RBD glikoproteiny S (białko strukturalne wirusa SARS-CoV-2). Między innymi te przeciwciała są wykrywane w naszym laboratorium w testach Vidas SARS-CoV-2.

Ogromną zaletą tych testów jest, że wykrywają oddzielnie przeciwciała IgM i IgG. Dzięki temu możemy ocenić z jakim etapem infekcji bądź odpowiedzi immunologicznej na szczepienia mamy do czynienia. We wczesnym etapie zakażenia wykrywamy przeciwciała IgM a nieco później pojawiają się przeciwciała IgG, które odpowiadają za odpowiedź długotrwałą.

Takiej możliwości nie dają testy wykrywające razem przeciwciała IgA, IgM i IgG (total). Mogą wykazać wysoką wartość poziomu przeciwciał, ale nie pokażą czy stanowią je przeciwciała IgG, czyli te które odpowiadają za odporność naszego organizmu po przechorowaniu a także po szczepieniu.